Salı, Eylül 06, 2011

Evini Unutan BebekAğustosun 9 undan beri evde değildim biliyorsunuz; önce Bodrum, bayramda Assos derken cumartesi gece döndük eve.
Bodrum' da annemlerin yazlığındaydım ve hep evdeydik, orada çekilen fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere çok güzel bir bahçesi var o evin. Çok huzurlu bir yer.

Annem yanımda olduğu için Nil' in ilk ateşine rağmen dinlendim diyebilirim. En azından gece uykusuzluğunu gündüz fırsat bulduğumda uyuyarak telafi ediyordum.

Assos' ta ise aynı evde bir sürü insan ve haliyle de yapacak bir sürü iş, üstüne de Nil' in diş huysuzlukları eklenince baya zorlandım.
Assos' tan dönüşte hem trafiğe yakalanmamak hem de Nil' in gece uykusuna denk getirmek için geçtiğimiz cumartesi akşam onda yola çıktık. Planladığımız gibi beş saatte eve geldik ve Nil yol boyunca uyudu.
Ama macera eve girince başladı: Nil odasını yabancıladı! Gecenin 3 ünde cin gibi etrafa bakınıp her gördüğünden ürktü. Yatağına yatırınca çığlık çığlığa ağladı. Son olarak 5te yanına (bebek yatağına, evet) girip yattığımı hatırlıyorum. 7de iki büklüm yatmaktan açamadığım dizlerim ve tutulan sırtımın ağrısıyla uyandım.
Şimdi daha iyi, çok şükür evine yatağına alıştı Nil.

Demek ki neymiş, hem büyükler hasret gidersin torunlarıyla hem de biraz dinlenirim düşüncesiyle tatili uzattıkça uzatmak bebeğe fazla gelmiş.

16 yorum:

 1. Merhaba Laçin;

  seni çok uzun süredir takip ediyorum ve inan o kadar keyifli o kadar pozitif bir insansın ki anlatamam. Heleki o küçük prenses muhteşem Allah sağlık versin ve bu resimdeki gibi hep mutlu olun. Bu arada bende bir anneyim çalışan bir anne ve kızımın nasıl büyüdüğünü anlamadım. ama varlığı her şeye değer. sevgiyle kal

  YanıtlaSil
 2. çok tatlı maşallah ya. hele o minik toplanan saçı yok mu :)

  YanıtlaSil
 3. nil çok tatlı ya maşallah! fotoraflarını her gördüğümde ısırasım öpesim geliyor :)

  YanıtlaSil
 4. HİÇ ANNENİZLE ÇEKİLEN BİR RESMİ EKLEMEDİNİZ.....ANNEANNESİYLE MEREK ETTİK NİLİ.

  YanıtlaSil
 5. Harika bir anne olduğunuza inanıyorum. Bebeğinizi Allah bağışlasın...

  YanıtlaSil
 6. Bu bebişlere akıl erdirmek güç gerçekten . Kimbilir neler geçiyordu düşüncelerinden . Allahtan kısa sürede sonuçlanmış :D

  YanıtlaSil
 7. minik Nil demek evini unutmus :) cok tatli masallah..

  YanıtlaSil
 8. Daha anlatamiyor ki :( o yuzden sadece bakislarindan ve yuzunun seklinden anlayabiliyorum. Yazik oradan oraya gezinmekten evi bile yabanci geldi ona.

  YanıtlaSil
 9. Butun anneler harikadir ;)
  Tesekkurler

  YanıtlaSil
 10. Herkesin fotografini koyamam ki :)

  YanıtlaSil
 11. Cok tesekkurler guzel dileklerin icin.

  YanıtlaSil
 12. yav ben sizi yerim yav ;)) bu foto süper bayıldım mutluluk ve huzur ikisi birden aynı anda ;))

  YanıtlaSil
 13. Harika görünüyorsunuz, maşallah size.

  YanıtlaSil
 14. bizde bu unutma durumu artık yaşanmıyor cunku kuzum tam eve alışıyor hop babannesınde tam oraya alışıyor teyzesınde hopp alıştı derken yazlıkta vsvs cok uzuluyorum cunku her gıttıgımız yerde alışma surecı hırpalanıyor:(( ancak daha kotusu var gıttıgı hıcbıryerde uyumuyor hep ağlıyor,tatıle gıderken park yatagını bıle aldık ona da zor alıştı:((

  http://yaseminozen.blogspot.com

  YanıtlaSil
 15. Park yatagi biz de goturuyoruz ama aynen alisana kadar agliyor :(

  YanıtlaSil
 16. ikiniz de ne kadaaaaar güzelsinizzzzz.kırk bin kere maşallah.nazarlardan kem gözlerden ırak olun inşallah.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Blogumda durmasını istemediğim eleştiriyi aşan yorumları onaylamıyorum.

lacheenorg@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.