Cumartesi, Nisan 18, 2009

Melusina ElbiseYaptığım yarışmada kazanan elbiseyi hazırlayıp Melusina' ya gönderdim, ulaşmış kendisine de. Görev tamamlandı.

Öncelikle elbisenin kalıbını çıkardım. Önden düğmeli bir kalıba hakim yaka ekleyip yaka kısmıyla biraz oynadım. Vücuda oturması için beline dört sıra kadar makine lastiği çekildi. Gövde kısmındaki fırfırlar için dairesel fırfır kullandım. Böylece daha hacimli durdular. Kol ve gövde volanlarının uçları baby overlok la bitirildi. (normal overloktan çok daha kibar bir sonuç veriyor, terzim yeni aldı makineyi ilk bu üründe kullandık) Bütün içi aynı renkli çin ipeğiyle astarlandı.

Bittiğinde bu kadar güzel olacağını ben bile beklemiyordum. En kısa zamanda kendime de yapacağım bir tane. Bu arada dükkana ekleyebilirim isteyen olursa, istenilen renk yapılabilir. (alttaki fotoğrafları tıklayarak büyütebilirsiniz.)

3 yorum:

  1. bu arada söylemeyi unutmuşum yaka tam benlik:)))

    YanıtlaSil
  2. ÇOK çok güzel olmuş rengine benim en sevdiğim renktir :))

    YanıtlaSil
  3. ayy elbiseye bayıldım hem rengi hemde modeli çok güzel.bu sene bende dikiş kursuna gitmeyi planlıyorum umarım bende böyle güzel işler çıkarabilirim.bloğunuz çok güzel bundan sonra takipçiniz olucam.sevgiler

    YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Blogumda durmasını istemediğim eleştiriyi aşan yorumları onaylamıyorum.

lacheenorg@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.