Salı, Şubat 17, 2009

Kaybolan çeyizler

Ben evlenmeden baya önce başlamıştım bu çeyiz alma maratonuna. Her ay maaşımı alınca ufak tefek birşeyler alır kaldırırdım. Ama bu aylık alışveriş mevzusu yaklaşık iki seneye yayıldığı için evlenirken nelerim olduğunu tam hatırlamıyordum. Aynı şeyleri tekrar almamak için de evde ne var ne yoksa açıp, bakıp sonra tamamlamıştım.

Bu sırada evde iki kolimin kaybolduğunu farkettim. Apartmanın altındaki depodadır diye çok önemsemedim. Evlenmeden iki hafta önce yeni eve eşyaları yerleştirirken anladım ki o iki koli kayıptı. Her yeri aradık ama bir türlü bulamadık.

Geçen günlerde ise annemin evde yaptığı derin temizlik sonrası, yani evlendikten dokuz buçuk ay sonra kaybolan bir kolim bulundu.

Derin portmantonun en arkalarına saklanmış meğer yaramaz koli :)) Çocuk gibi mutlu oldum bu haberi duyunca. Haftasonu da gidip aldık annemlerden kayıp çeyiz kolimi. Diğer kolimden hala haber yok, onun da seneye bulunmasını ümit ediyorum :))

Kolidekilerin hepsini Mudo' dan almışım. Bir kısmını aldığımı dahi hatırlamıyorum.1. Kırmızı-turuncu çizgili bardak (4 tanesi bendeydi, bunlarla 8 li oldular)

2. Adam şeklinde iskeletli baharatlık ( işte bunu aldığımı hiç hatırlamıyorum, baharatlığım yok diye başka bir set almıştım bu da ek oldu)

3. Ocak yanına konan kirli kaşıklık ( bunu da hatırlamıyorum ama iyi ki almışım, çok beğendim görünce)

4. Üçlü kayık servis tabağı ( Maalesef dokuz buçuk ayda bir tanesi mefta olmuş, paramparçaydı ben açtığımda)

5. Üçgen küçük servis tabakları ( Bunları niye altılı almışım acaba, bilmiyorum. Dörtlü gayet güzel duruyormuş.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Blogumda durmasını istemediğim eleştiriyi aşan yorumları onaylamıyorum.

lacheenorg@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.